Nowe auto niewielkim kosztem do firmy

Samochód to coś absolutnie niezbędnego dla zdecydowanej większości przedsiębiorców. Największe miasta w Polsce są dobrze skomunikowane, jednak poza nimi komunikacja miejska kuleje. Każdy przedsiębiorca, który załatwia swoje biznesy na terenie większym niż jedno miasto jest praktycznie zmuszony do posiadania pojazdu.

Finansowanie inwestycji samochodowej

Niemalże każdy przedsiębiorca obecnie potrzebuje samochodu służbowego. Istnieje wiele możliwości, żeby tak się stało. Po pierwsze, jeśli mamy prywatne auto i chcielibyśmy rozliczać faktury paliwowe na firmę to możemy takie auto wciągnąć do majątku firmy. Jednak o wiele lepszym rozwiązaniem jest wzięcie leasingu na nowe auto. Po pierwsze, decydując się na szybki leasing mamy możliwość jeździć kompletnie nowym samochodem, które jest bezpieczniejsze, wyposażone w najnowsze systemy takie jak np. android auto, które samą nawigacją bije na głowę nawet najlepsze nawigacje samochodowe. Po drugie, koszt jest relatywnie niewielki. Możemy już nawet za dwa tysiące złotych miesięcznie poruszać się autem klasy premium. Oczywiście w tym wypadku mówimy albo o leasingu z dużą opłatą wstępną w celu uzyskania takiej raty leasingowej, albo o leasingu z dużym wykupem w przypadku którego zwykle nie jesteśmy zainteresowani wykupem samochodu po okresie dwóch lat. Obydwie formy finansowania mają swoich zwolenników i przeciwników.

Wysoki wykup czy wysoka wpłata własna

Zastanówmy się nad dwiema możliwościami, przed którymi stoi przedsiębiorca chcący wziąć nowy samochód w leasing. Po pierwsze, najważniejsze pytanie jest takie, czy chce on po zakończeniu umowy leasingowej wykupić samochód. Jeśli chce to najlepszym rozwiązaniem jest większa wpłata wstępna, która pozwoli na niższe raty miesięczne i niższy wykup. Można oczywiście wziąć także nieco wyższe raty, aby wykup pozostał jedynie symboliczną kwotą. Jeśli jednak nie jesteśmy kompletnie zainteresowani wykupem samochodu i chcielibyśmy co dwa lub trzy lata zmieniać samochody na nowe to najbardziej korzystnym rozwiązaniem będzie dla nas wynajem długoterminowy, który jest po prostu leasingiem operacyjnym z dużym wykupem. W tym rozwiązaniu zwykle opłata wstępna jest symboliczna, raty nie są wysokie a bardzo wysoki jest wykup, który jednak nas nie interesuje, ponieważ cyklicznie chcemy zmieniać samochody. Oczywiście nawet w tym rozwiązaniu jeśli uznamy, że jednak chcemy dalej użytkować dotychczas wynajmowane auto to możemy zawrzeć kolejną umowę leasingową. Decyzja ostateczna zależy od przedsiębiorcy, którą opcję woli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *