Słupki ogrodzeniowe – konstrukcyjna jakość płotu

Konstrukcja płotu nie jest zbyt skomplikowana. Zwłaszcza nowe modele płotów z punktu widzenia konstrukcji nie przysparzają wielu kłopotów z montażem. Jednak jest jeden element na który należy zwrócić szczególną uwagę. Tym elementem są słupki ogrodzeniowe. Na tym drobnym elemencie opiera się cały płot.

Jak w przypadku anatomii człowieka, słupki ogrodzeniowe są szkieletem organizmu ogrodzenia. Dlatego bardzo ważnym elementem montażu jest ich prawidłowe osadzenie w podłożu. Tej czynności nie należy bagatelizować. Jak wiele jest rodzajów płotów, tak wiele jest też rodzajów słupków ogrodzeniowych. Ich montaż może się troszkę różnić. Sposób montażu może także wymusić rodzaj podłoża, na którym staną słupki ogrodzeniowe. Słupki ogrodzeniowe mogą być wykonane z różnych materiałów i występują pod postacią kwadratową lub okrągłą.

Metalowy i nie tylko szkielet płotu

Najczęściej wybieranymi słupkami ogrodzeniowymi są słupki ogrodzeniowe metalowe. Ich uniwersalność wynika oczywiście z materiału i neutralnego wyglądu, który wpasuje się do każdego rodzaju płotu. Bardzo istotnym elementem jest także ich niska cena. Słupki ogrodzeniowe metalowe mają także inną wartość. Są bardzo łatwe w montażu. Metalowy szkielet płotu występuje w kilku wariantach. Warianty te różnią się wymiarami lub wykończeniem. Słupki ogrodzeniowe metalowe są bardzo praktyczne. Dobrze zaimpregnowane i pokryte odpowiednimi preparatami nie korodują i służą przez lata. Każde przęsło ogrodzeniowe świetnie się wkomponuje w szkielet złożony z metalowych słupków. Metalowe słupki osadzić można bezpośrednio w ziemi lub na wylanej podmurówce. Ta druga wersja jest bardziej skomplikowana. Gdy musimy osadzić słupki ogrodzeniowe na podmurówce warto skorzystać z ekipy wykwalifikowanych fachowców. Ponadto słupki mogą być wykonane także z innych materiałów. Na rynku występują słupki ogrodzeniowe betonowe, kamienne, drewniane lub ceglane. Wszystkie te słupki niestety podwyższają koszt stawianego ogrodzenia.

Jakie wybrać: kwadratowe czy okrągłe?

Jeśli chcemy mieć wersję bardziej wytrzymałą, a przy tym wyróżniającą się nowoczesnością, to należy postawić na słupki ogrodzeniowe kwadratowe. Wybierane są częściej niż okrągłe i stosuje się je do ogrodzeń panelowych i frontowych. Zdecydowanie lepiej komponują się z przęsłami o bardziej unowocześnionym stylu. Cena tego elementu czy w przypadku słupków okrągłych czy kwadratowych jest porównywalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *